Ambasadori Soreca: Jam kthyer në një ambasador të turizmit shqiptar

Nga Exit News
Ambasadori Soreca: Jam kthyer në një ambasador të turizmit shqiptar

BE dhe Banka Evropiane për Zhvillim, BERZH ka dhënë 40 milionë euro ëpr zhvillimin e turizmit të gjelbër në vend. Kështu u shpreh Ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca, për median gjatë një vizite në Sarandë, të premten.

Soreca deklaroi se është kthyer në një ambasador të turizmit shqiptar përmes promovimit të qyteteve në rrjetet e tij sociale:

“Nëse shikoni rrrjetin tim social, e keni parë që jam bërë një ambasador i turizmit në Shqipëri për bukurinë që ofron Shqipëria, që miqtë e mi të vijnë këtu sepse miqtë e mi europianë duhet të vijnë këtu”.

Ai kërkoi bashkëpunim të të gjithë aktorëve të turizmit “që turizmi të jetë një aset, një pasuri afatgjatë dhe të zgjasë”.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>