Ambasadorja amerikane Kim vlerëson takimin me Ramën

Nga Exit News
Ambasadorja amerikane Kim vlerëson takimin me Ramën

Ambasadorja amerikane Yuri Kim u takua me Kryeministrin Rama për të diskutuar mbi bashkëpunimin në demokraci, mbrojtje dhe biznes.

Lajmin e dha vetë ambasadorja Kim në një postim në Twitter, sot më 9 nentor.

“Ne patëm një diskutim të shkelqyer me Kryeministrin Rama për të rishikuar progresin në marrëdhënie dhe për të diskutuar mënyrën për të ecur përpara në bashkëpuimin tonë mbi demokracinë, mbrojtjen dhe biznes. Shumë mundësi (por edhe shumë punë) duke parë përpara bashkëpunimit tonë”.

Lajme te ngjashme