‘Arrest shtëpie’ për dy ortakët e pallatit për konfliktin me armë

Nga Exit News
‘Arrest shtëpie’ për dy ortakët e pallatit për konfliktin me armë

Gjykata e Tiranës ka dhënë, të shtunën, masën e sigurisë ‘arrest shtëpi’ për dy ortakët e një pallati, Albert Allmuça dhe Sino Llanaj, të cilët u konfliktuan me armë zgjarri pak ditë më parë.

Po ashtu gjykata ka dhënë masën e sigurisë detyrim paraqitje për tre rojet e pallatit.

Në 13 janar, pas një konflikti me armë Sino Llanaj, 42 vjeç, u plagos.

Konflikti ka ndodhur për pronësinë e një pallati. Llanaj është dhunuar dhe fizikisht disa ditë më parë, para konfliktit ku mbeti i plagosur.

Policia ka shpallur në kërkim personin që e ka plagosur atë.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme