Asnjë viktimë dhe 42 të infektuar të rinj në Kosovë

Nga Exit News
Asnjë viktimë dhe 42 të infektuar të rinj në Kosovë

Asnjë viktimë me Covid-19 nuk është rregjistruar në Kosovë në 24 orët e fundit, duke e lënë totalin e viktimave në vend në 627.

42 të infektuar të rinj janë zbuluar në 24 orët e fundit. Për të disatën ditë radhazi, në Kosovë numri i të infektuarve të rinj është më i ulët se 100, duke shënuar rënie krahasuar me javët e fundit.

Që prej fillimit të pandemisë, në Kosovë janë regjistruar 15 705 të infektuar.

Prej tyre 1 347 janë ende të sëmurë aktivë, ndërsa 13 731  pacietë janë shëruar.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme