Një viktimë dhe 44 raste të reja nga Covid-19 në Kosovë

Nga Exit News
Një viktimë dhe 44 raste të reja nga Covid-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike njoftoi të martën se në Kosovë në 24 orët e fundit humbi jetën nga Covid-19 një 67- vjeçar nga Prizreni.

Ndërkohë, nga testimi i 2.840 mostrave në laboratorët publik dhe privat, kanë rezultuar 44 raste pozitive.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 152 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve shkon në 101.877 raste.

Mbeten 3.195 raste aktive.

Prej fillimit të pandemisë, Kosova ka regjistruar 107.313 raste me COVID-19, prej të cilave tyre dhe 2.241 pacientë kanë humbur jetën.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>