Australia në bisedime me disa vende për lejimin e udhëtimeve pa detyrimin për karantinim

Nga Exit News
Australia në bisedime me disa vende për lejimin e udhëtimeve pa detyrimin për karantinim

Qeveria australiane po diskuton me disa shtete mundësinë e lejimit të udhëtimeve pa detyrimin për t’u karantinuar për dy javë, por paralajmëron se SHBA-ja dhe Europa nuk do jenë në listë.

Kryeministri Scott Morison njoftoi se marrëveshja e parë u arrit me Zelandën e Re.

Vende të tjera si Japonia, Singapori, Koreja e Jugut pritet të lidhin të njëjtën marrëveshje.

Nga dita e premte, qytetarët e Zelandës së Re do mund të udhëtojnë në disa pjesë të Australisë pa patur nevojë të karantinohen. Ata do të karantinohen vetëm kur të kthehen në vendin e tyre.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>