Basha denoncon rritjen e taksave për biznesin e vogël

Nga Exit News
Basha denoncon rritjen e taksave për biznesin e vogël

Kreu i PD-së Lulzim Basha denoncoi, të hënën, rritjen e taksave për sipërmarrësit e vegjë, të cilët po shkojnë drejt falimentimit.

Basha postoi në Facebook rrëfimin e një sipërmarrëseje, e cila tregon se që prej vitit 2013 është përballur vazhdimisht me rritjen e taksave. Prej 4-vitesh, biznesi i saj, një dyqan ushqimor është kaluar nga shteti nga biznes i vogël në të madh, duke rritur kështu dhe taksat që ajo paguan.

“Kam kaluar, kam 4 vite që jam biznes i madh me TVSH. Me këtë dyqan të vogël që është 25 metra katror, më kanë kaluar me xhiro mbi 95 milion në vit,” u shpreh zonja.

Ajo shprehet se me rritjen e taksave dhe rënien e punës, është drejt falimentimit.

Lulzim Basha tha se PD-ja ka gati planin për rimëkëmbjen e sipërmarrësve që janë në vështrësi:

“Koha nuk pret. Njerëzit sot kanë nevojë për mbështetje. Plani ynë ndihmon çdo shqiptar në vështirësi.”

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>