Basha pranon se PD do të hyjë në Kuvend

Nga Exit News
Basha pranon se PD do të hyjë në Kuvend

Kryetari i PD-së Lulzim Basha konfirmoi se do të hyjë në Kuvend në shtator.

“Këtë betejë do ta vazhdojmë në parlament”, u shpreh Basha në fjalën e tij të shtunën në Kuvendin Kombëtar të PD-së, duke folur për programin e partisë.

Ai e akuzoi Ramën se ka marrë pushtetin përmes vjedhjes së votës.

“Misioni i Partisë Demokratike është t’ua kthejë qytetarëve kontrollin mbi shtetin e tyre. Të ndërtojmë së bashku një Platformë Qytetare për Demokracinë”, shtoi Basha.

Ai theksoi se do të vazhdojë përpjekjet “brenda dhe jashtë vendit, derisa ndryshimi të vijë për shumicën e shqiptarëve që e deshën më 25 prill”.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme