Basha takon ambasadorët Kim, Soreca dhe Norman për ndryshimet kushtetuese

Nga Exit News
Basha takon ambasadorët Kim, Soreca dhe Norman për ndryshimet kushtetuese

Kreu i PD-së Lulzim Basha do të takojë të martën ambasadorët e Amerikës Yuri Kim, BE-së Luigi Soreca, dhe Britanisë së Madhe Duncan Norman.

Tema kryesore e bisedimeve do të jetë Reforma Zgjedhore dhe ndryshimet kushtetuese për hapjen e listave të kandidatëve për deputetë.

Po sot në orën 11:00 pritet të mblidhet Këshilli Politik për të vazhduar bisedimet për ndryshimet kushtetuese.

Lajme te ngjashme