Belgjikë, dita e parë me zero të infektuar të rinj me Covid-19

Nga Exit News
Belgjikë, dita e parë me zero të infektuar të rinj me Covid-19

Belgjika ka shënuar në 14 korrik ditën e parë pa asnjë rast të ri të infektuar me koronavirus, që nga shpërthimi i pandemisë në muajin mars.

Belgjika ka 11.5 milion banorë dhe ka regjistruar 9,787  viktima nga koronavirusi, vendi i dytë në botë për numrin më të lartë të viktimave në raport me 100,000 banorë.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme