Biden kryeson në Xhorxhia me 917 vota

Nga Exit News
Biden kryeson në Xhorxhia me 917 vota

Kandidati demokrat për president Joe Biden e kaloi me 917 vota presidentit Trump në Xhorxhia.

Por gara ende nuk ka mbaruar. Biden duhet të fitojë Arizonën, Karolinën e Veriut, Nevadën dhe Xhorxhian ose të fitojë Pensilvaninë për tu shpallur President.

Nëse Biden merr vendet e mësipërme presidenca e tij nuk rrezikohet më nga paditë e ngritura nga Presidenti Trump për rinumërim, ndalim të numërimit ose mos numërimin e votave të dërguara me postë më vonë se mbyllja e qendrave fizike të votimit.

Sipas Associated Press gara mes dy kandidatëve është:

Pensilavania: Trump kryeson me 19 mijë vota më shumë se Biden. Ndërkohë pritet të numërohet qindar mijëra vota të hedhura me postë.

Xhorxhia: Biden kryeson me 917 vota. Ky shtet do të shkojë në rinumërim pavarësisht rezultatit.

Karolina e Veriu: Trump kryeson me 76 mijë vota, por ende nuk ka përfunduar numërimi. 116 mijë vota me postë duhet të numërohen.

Nevada: Biden kryeson me 11 mijë vota, por ende nuk ka mbaruar numërimi.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>