Trump

Erdogan uron Biden për fitoren

Erdogan uron Biden për fitoren

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan uroi të martën Presidentin e zgjedhur të SHBA-ve Joe Biden. “Unë besoj se do të vazhdojë të punojë ngushtësisht...

Trump pushon nga puna sekretarin e Mbrojtjes

Trump pushon nga puna sekretarin e Mbrojtjes

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump ka pushuar nga puna Sekretarin për Mbrojtjen Mark Esper, të hënën. Trump emëroi Christopher Miller, drejtorin e Qendrës Kombëtare të...

Biden kryeson në Xhorxhia me 917 vota

Biden kryeson në Xhorxhia me 917 vota

Kandidati demokrat për president Joe Biden e kaloi me 917 vota presidentit Trump në Xhorxhia. Por gara ende nuk ka mbaruar. Biden duhet të fitojë...

Biden kryeson në 6 shtete të SHBA-ve

Biden kryeson në 6 shtete të SHBA-ve

Kandidati demokrat Joe Biden kryeson mbi presidentin Donald Trump në Miçigan. Ndërsa janë njësoj në Karolinën e Veriut, sipas sondazhit të kryer nga Reuters dhe...

Trump e quan Faucin “katastrofë”

Trump e quan Faucin “katastrofë”

Gjatë një telefonate, të hënën, me persona të fushatës së tij zgjedhore, Presidenti Trump e ka quajtur, ekspertin e sëmundjeve infektive Anthony Fauci, “një katastrofë”...

1 2 3 5