Britania e Madhe vaksinon mbi 450 mijë persona në 24 orët e fundit

Nga Exit News
Britania e Madhe vaksinon mbi 450 mijë persona në 24 orët e fundit

Britania e Madhe njoftoi për 1,348 vdekje të tjera nga koronavirusi të shtunën.

Autoritetet njoftuan për 33,552 raste të reja gjatë 24 orëve të fundit.

Mbretëria e Bashkuar vaksinoi 478,248 njerëz ditën e fundit me dozën e parë të vaksinës Covid-19, një rekord ditor sipas shifrave të qeverisë.

Numri i përgjithshëm i të vdekurve nga virusi tani qëndron në 97,329, më i larti në Evropë dhe i pesti në botë.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>