Britania heq karantinën për vizitorët e vaksinuar plotësisht

Nga Exit News
Britania heq karantinën për vizitorët e vaksinuar plotësisht

Britania hoqi detyrimin e karantinës për vizitorët e vaksinuar nga plotësisht nga SHBA-të dhe BE-ja.

Qeveria britanike njoftoi se personat e vaksinuar me dy doza të vaksinës së miratuar nga autoritetet shëndetësore të BE-së dhe SHBA-ve do të bëjnë teste për koronavirus para dhe pas hyrjes në Britani, në vend të izolimit për 10 ditë.

Nga ky rregull përjashtohet vetem vizitorët nga Franca, vend ku përhapaj e mutcionit Delta është me i madh se në vendet e tjera.

Vizitorët nga Franca do të vazhdojnë të përballen me masë të karantinës.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme