Covid-19 në 24 orë: I infektuari shkoi në QSUT për vizitë, izolohet stafi mjekësor

Nga Exit News
Covid-19 në 24 orë: I infektuari shkoi në QSUT për vizitë, izolohet stafi mjekësor

10 pacientë të rinj me Covid-19 u zbuluan në 24 orët e fundit. Ata janë:

  • 3 në Krujë,
  • 3 në Tiranë,
  • 2 në Kamëz,
  • 2 në Shkodër.

Një prej pacientëve është nga Fushë-Kruja. Ai ka shkuar në repartin e neurokirurgjisë në QSUT, për një seancë radioterapie, por mjekët kanë dyshuar për Covid-19 pasi kanë parë simptomat e pacientit. Pas bërjes së tamponit, pacienti ka rezultuar i infektuar.

Një mjek, dy infermierë dhe një pjesë e stafit që patën kontakt me pacientin, janë izoluar dhe pritet të testohen.

2 pacientët e tjerë në Krujë kanë lidhje me fasoneritë, vatrat e rrezikshme të infeksionit në qytet, që prej 17 prilli.

Të gjithë pacientët e tjerë në Tiranë, Shkodër e Kamëz janë raste kontakti të pacientëve të mëparshëm.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>