Danimarka drejt rihapjes së vendit

Nga Exit News
Danimarka drejt rihapjes së vendit

Danimarka do të lehtësojë masat e koronavirusit gjatë javës tjetër pasi janë ulur numri i të infektuarve me Covid-19.

Ministri i Shëndetësisë, Magnus Heunicke tha se parashikohet një rihapje e vendit në javët në vijim.

Ai shtoi se rasti britanik është gjetur në 80 përqind të rasteve të reja të infektuar me koronavirus.

Rihapja e vendit filloi që në dhjetor, ku disa prej shkollave kanë filluar të zhvillojnë mësim në klasa. Gjithashtu baret dhe restorantet janë rihapur duke respektuar distancat sociale.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>