Dhoma Amerikane e Tregtisë thirrje partive politike për programe të detajuara ekonomike

Nga Exit News
Dhoma Amerikane e Tregtisë thirrje partive politike për programe të detajuara ekonomike

Dhoma Amerikane e Tregtisë i bëri thirrje partive politike të hartojnë programe ekonomike për bizneset.

Presidenti i Dhomës, Enio Jaço deklaroi se programet e partive janë shumë të përgjithshme.

“Ne inkurajojmë të gjitha forcat politike që të ofrojnë programe më specifike në lidhje me ekonominë në përgjithësi. Deri tani shohim, që ka qenë tipike në fakt dhe është normale po ta krahasojmë edhe me fushatat e kaluara, ku partitë fokusohen jo shumë në programet specifike mbi ekonominë”

Ai tha se inkurojnë partitë të hartojnë programe sa më teknike e të detajuara.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>