Dorëheqja e Lleshajt nuk e shuan protestën, policia hedh gaz lotsjellës

Nga Exit News
Dorëheqja e Lleshajt nuk e shuan protestën, policia hedh gaz lotsjellës

Dorëheqja e ministrit Lleshaj duket se nuk i ka qetësuar protestuesit për vrasjen e Klodian Rashës.

Ashtu siç ishte paralajmëruar, qytetarët u mblodhën në orën 18:00 para godinës së ministrisë së Brendshme teksa kryeministri Rama nisi reagimin e tij publik për ngjarjen.

Para se ky i fundit të lajmëronte për dorëheqjen e ministrit të Brendshëm, protesta u tensionua dhe policia hodhi gaz lotsjellës për të shpërndarë turmën.

Screenshot

Lajmi për tërheqjen e Lleshajt mori duartrokitje, por nuk uli vrullin e protestuesve.

Ndryshe nga dje, policia sot ishte e vendosur për t’i shpërndarë ata duke përdorur edhe autobotet me pompa uji.

Një barrikadë e focave speciale dhe autoblindave e shtyu turmën nga ministria e Brendshme drejt kryeministrisë ku ishte pjesa tjetër e policëve.

Protestuesit u shpërndanë në zonën rreth kryeministrisë dhe presidencës ndërsa disa prej tyre u shoqëruan nga policët.

Protesta nuk ka përfunduar ndërsa situata mbetet ende e tensionuar dhe nuk kanë munguar as incidentet.

ddaa fe aafb ecfcfc
ddaa fe aafb ecfcfc
fa d c caefff
fa d c caefff
ecf ca b b efedabf
ecf ca b b efedabf
aba c b bfbcaaa
aba c b bfbcaaa
cdcdfa f cda bb ddfce
cdcdfa f cda bb ddfce
ade ae b a badccbca
ade ae b a badccbca

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>