Dorëhiqet prefekti i Tiranës, Sadri Vorpsi

Nga Exit nEWS
Dorëhiqet prefekti i Tiranës, Sadri Vorpsi

Prefekti i qarkut të Tiranës Sadri Vorpsi u dorëhoq nga detyra e prefektit dhe u largua nga Partia Socialiste.

Lajmin e dha vetë Vorpsi në një postim në Facebook. Ai u shpreh se ka “vendosur t’ia kaloj stafetën prurjeve të reja për t’u fokusuar më shumë tek familja ime dhe në angazhime të tjera private”.

Vorpsi ka deklaruar se do të jetë aktiv në zgjedjet e 25 prillit duke ndihmuar në fitore e PS-së dhe Edi Ramës:

“Edhe pse nuk do të kandidoj sërish, do të jem po aq aktiv në fushatën e 25 Prilllit për mandatin e domosdoshëm të PS dhe Edi Ramës për t’i çuar gjer në fund punët e nisura e për ta bërë Shqipërinë zonjë”.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>