Foto/Një ditë përpara kandidimit për kryetar të SPAK, Dumani në kafe me socialistin Manja

Nga Redaksia
Foto/Një ditë përpara kandidimit për kryetar të SPAK, Dumani në kafe me socialistin Manja

Një foto botuar nga 27.al ku tregohet anëtari i SPAK Altin Dumani në një kafene së bashku me Kryetarin e Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja, ka vënë në diskutim integritetin e Zotit Dumani dhe organeve të reja të drejtësisë.

Portali 27.al pretendon se fotoja është shkrepur të dielën (15 dhjetor), një ditë përpara se Zoti Dumani të kandidonte për Kryetar SPAK-ut, garë në të cilën mori 4 nga 6 vota që duheshin minimalisht. Pro votuan: Tartar Bazaj, Besnik Cani, Esmeralda Cani e Arben Dollapaj.

Ndryshe nga ai, 6 vota për Kryetar mori Arben Kraja.

Zoti Dumani thuhet se qëndroi gjatë nën shoqërinë e Zotit Manja, i akuzuar nga opozita për përfshirje në manipulimet e votave në zgjedhjet lokale të Dibrës 3 vite më parë.

27.al/Altin Dumani pretendohet të jetë personi me shpinë, në të majtë të tij deputeti Manja.

Anëtarëve të SPAK-ut u ndalohet të kenë kontakte me kriminelët dhe politikanë, të cilët duhet të jenë objekt i punës së tyre.

Portali 27.al ironizon me simbolikën e kafes duke nënkuptuar përpjekjen për të shfrytëzuar influencat, apo ndikimet e mundshme të socialistit Manja në garën për kryetar të SPAK-ut.

Pasi u zgjodh kryetar i SPAK-ut, Zoti Kraja tha se “SPAK do i ndjekë politikanët e korruptuar këmbë pas këmbe”, por në rastin konkret anëtarë të saj nuk kanë pse t’i ndjekin, pasi me politikanë ulen kafeneve.

LEXO  Ministrja Gjonaj e quan të vonuar arrestimin e gjyqtares Enkeleda Hoxha

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>