Durrësi proteston për vrasjen e Klodian Rashës

Nga Exit News
Durrësi proteston për vrasjen e Klodian Rashës

Qytetarët e Durrësit kanë protestuar të mërkurën për vrasjen e 25 vjeçarit Klodian Rasha.

Protesta e tyre nisi pas protestës që po zhvillohej në Tiranë, përballe Minsitrisë së Brendshme, e cila më pas u zhvendos tek Kryeministria.

Protesta në Durrës po zhvillohet përballë Prkurorisë. Protestuesit kërkojnë drejtësi për Klodian Rashën dhe dorëheqjen e ministrit Sandër Lleshaj.

“Në Shqipëri nuk dihet sa vlen jeta e njeriut”, kanë thënë protestuesit.

Vrasja e tij është ende e paqartë dhe ka shumë versione të ngjarjes.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>