Gjermania i dhuron Kosovës teste për Covid-19

Nga Exit News
Gjermania i dhuron Kosovës teste për Covid-19

Gjermania i dhuroi Kosovës 6 mijë teste për koronavirusin.

Të premten, ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt i dorëzoi testet ministrit të Shëndetësisë së Kosovës, Armend Zemaj.

“Janë 6,000 teste PCR, që mendoj se do t’ju vijnë në ndihmë në këtë fazë”, tha ambasadori.

Ai i bëri thirrje qytetarëve që të tregohen të kujdesshëm dhe të respektojnë masat e rekomanduara nga Ministria e Shëndetësisë.

Në total, Kosova ka konfirmuar 4,307 të infektuar me koronavirus.

Prej tyre, 94 pacientë kanë humbur jetën dhe 2,095 janë shëruar.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme