Gjermania vaksinon 15 përqind të popullsisë

Nga Exit News
Gjermania vaksinon 15 përqind të popullsisë

15 përqind e qytetarëve gjerman kanë marrë dozën e parë të vaksinës, sipas Institutit të Robert Koch.

Deri më tani 12.7 milionë njerëz kanë marrë dozën e parë të vaksinës dhe 4.9 milionë persona kanë marrë edhe dozën e dytë të vaksinës kundër COVID-19.

Pavarësisht kësaj Gjermania po përballet me valën e tretë të koronavirusit për shkak të variantit të ri anglez.

Instituti për kontrollin e sëmundjeve, Robert Koch raportoi të shtunën për 24.097 raste të reja dhe 246 viktima.

Që prej fillimit të pandemisë, në Gjermani janë regjistruar mbi tre milionë raste dhe mbi 78.000 të vdekur.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>