Gjykata lë në arrest shtëpie ish drejtuesen e Shërbimit të Provës në Kurbin

Nga Exit News
Gjykata lë në arrest shtëpie ish drejtuesen e Shërbimit të Provës në Kurbin

Gjykata e Kurbinit vendosi arrest shtëpie për ish drejtuesen e Shërbimit të Provës në Kurbin, Lindita Lelçaj.

Lelçaj akuzohet për korrupsion dhe shpërdorim detyre. Ajo dyshohet se manipulonte provat për persona që vuanin dënimin, duke dhënë verifikime edhe për të dënuar që ndodheshin jashtë vendit.

Ministria e Drejtësisë e shkarkoi të martën nga detyra drejtoreshën e Lelçaj, pasi ajo u ndalua nga Prokuroria .

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme