Gjykata lë në burg të akuzuarin për vrasjen e Billës

Nga Exit News
Gjykata lë në burg të akuzuarin për vrasjen e Billës

Gjykata e Tiranës la në burg, 22 vjeçarin Sebastian Malin i akuzuar për vrasjen e Hekuran Billës më 11 qershor. Mali ëshët nipi i Prel Markut të vrarë në Britani nga Billa, në 2006. Mali ka mohuar pjesmarrjen e tij në vrasjen e Billës, duke thënë se policia më akuzon vetëm për shkak të gjakmarrjes dhe armëmbajtjes pa leje.

Policia ka arrestuar edhe Viktor Markun, vëllain e Prel Markut. Ai pritet të dalë para gjykatës, të hënën 22 qershor.

 

3 komente

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme