Greqia regjistron 1 195 raste të reja dhe 19 viktima nga COVID-19

Nga Exit News
Greqia regjistron 1 195 raste të reja dhe 19 viktima nga COVID-19

Greqia regjistroi të premten 1 195 raste të reja me COVID-19.

Në 24 orët e fundit në vendin fqinj humbën jetën 19 persona.

Numri i përgjithshëm i rasteve me koronavirus në Greqi është 162 107, nga të cilët 51.9% janë burra.

246 të infektuar ndodhen në intubim dhe mosha e tyre mesatare është 70 vjeç.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme