Greva e naftëtarëve, pritet të nisë takimi mes naftëtarëve dhe kryeministrit Rama

Nga Exit News
Greva e naftëtarëve, pritet të nisë takimi mes naftëtarëve dhe kryeministrit Rama

Pritet të fillojë takimi mes naftëtarëve dhe kryeministrit Edi Rama për pagat e prambetura.

Takimi do të zhvillohet në ambjentet e Bashkisë së Fierit.

10 gratë naftëtare dolën të hënën nga greva e urisë, pas 26 ditësh. kërkojnë nga Rama garanci për plotësimin e kërkesave të tyre: marrjen e rrogave të prapambetura dhe rifillimin e punës në rafineri.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>