Hapet pika e dytë doganore mes Shqipërisë e Malit të Zi

Nga Exit News
Hapet pika e dytë doganore mes Shqipërisë e Malit të Zi

Në Grabom, Malësi e Madhe u hap pika e dytë doganore mes Shqipërisë dhe Malit të Zi. Në ceremoniën e hapjes morrën pjesë Kryeministri Edi Rama dhe Kryeministri malazez Krivokapiç.

Kjo pikë doganore u hap në vijim të vendimit për lehtësimin e lëvizjes mes vendeve fqinje të Ballkanit Perëndimor.

“Ballkani i hapur është e ardhmja e përbashkët europiane e rajonit tonë dhe më herët se vonë, këtë do ta kuptojnë e do ta mbështesin të gjithë”, shkroi Rama në Facebook.

 

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>