Hidhet shorti për fazën me eliminim direkt në Champions dhe Europa League

Nga Redaksia
Hidhet shorti për fazën me eliminim direkt në Champions dhe Europa League

UEFA Champions League dhe Europa League caktuan sot me short çiftet e fazës me eliminim direkt për sezonin 2019/2020.

Pas fazës në grupe 8 përballjet në Champions League do të jenë:

 • Atletico Madrid – Liverpool (vajtja më 18 shkurt; kthimi 11 mars)
 • Real Madrid – Manchester City (vajtja më 26 shkurt; kthimi 17 mars)
 • Napoli – Barcelona (vajtja më 25 shkurt; kthimi 18 mars)
 • Chelsea – Bayern Munich (vajtja më 25 shkurt; kthimi 18 mars)
 • Borussia Dortmund – PSG (vajtja më 18 shkurt; kthimi 11 mars)
 • Tottenham – Leipzig (vajtja më 19 shkurt; kthimi 10 mars)
 • Lyon – Juventus (vajtja më 26 shkurt; kthimi 17 mars)
 • Atalanta – Valenca (vajtja më 19 shkurt; kthimi 10 mars)

Pas fazës në grupe 16 përballjet në Europa League do të jenë:

 • Wolves – Espanyol
 • Sporting – Basaksehir
 • Getafe – Ajax
 • Leverkusen – Porto
 • Copenhagen – Celtic
 • APOEL – Basel
 • Cluj – Sevilla
 • Olympiacos – Ajax
 • AZ Alkmaar – LASK
 • Club Brugge – Manchester United
 • Ludogorets – Inter
 • Frankfurt – Salzburg
 • Shakhtar – Benfica
 • Wolfsburg – Malmo
 • Roma – Gent
 • Rangers – Braga

Ndeshjet në Europa League do të zhvillohen më 20-27 shkurt dhe 12-19 mars.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>