Hollanda në masa të rrepta izolimi, hera e parë që prej Luftës së Dytë Botërore

Nga Exit News
Hollanda në masa të rrepta izolimi, hera e parë që prej Luftës së Dytë Botërore

Qeveria hollandeze prezantoi të shtunën masat e reja kufizuese për parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

Masat e reja përfshijnë ndalim qarkullimi prej orës 21:00 deri në 04:30. Kufizimi i tillë është i pari, pas Luftës së Dytë Botërore.

Qytetarët mund të lëvizin përgjatë orarit të ndaluar me anë të një autorizimi. Ata që shkelin orarin e ndaluar do të gjobiten me 95 euro, ndërsa ata që kapen me autorizim të falsifikuar rrezikojnë një dënim më të rëndë.

Masat do të zgjasin deri me 10 shkurt.

Hollanda ka rregjistruar 944 mijë të infektuar dhe 13,510 viktima nga koronavirusi.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>