Këshilli Bashkiak i Shkodrës padit Voltana Ademin

Nga Exit News
Këshilli Bashkiak i Shkodrës padit Voltana Ademin

Këshilli Bashkiak i Shkodrës paditi kryebashkiaken e Shkodrës, Voltana Ademi në lidhje me zëvendësimin dhe emërimin e anëtarëve të Këshillit Mbikëqyrës të klubit të futbollit Vllaznia.

Ata argumentojnë se ata kanë marrë vendim për zëvendësimin e anëtarëve të Këshillit Mbikqyrës të klubit, por zonja Ademi ja ka kthyer duke thënë se nuk janë në përputhje me ligjin.

Më pas  administratori i Vllaznisë ka depozituar për regjistrim, aktet e nënshkruara nga ana e Voltana Ademit dhe jo akte të nënshkruara nga Këshilli Bashkiak.

Ata e akuzojnë Ademin për tejkalim të kompetencave dhe shkelje të ligjit për qeverisjen vendore

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>