KLP cakton drejtuesit e prokurorive Pogradec, Shkodër, Gjirokastër

Nga Exit News
KLP cakton drejtuesit e prokurorive Pogradec, Shkodër, Gjirokastër

Këshilli i Lartë i Prokurorisë (KLP) vendosi të martën drejtuesit e rinj të prokurorisë së Shkodrës, Pogradecit dhe Gjirokastrës.

Kështu, Lazër Cardaku caktohet drejtues i Prokurorisë së Shkodrës; Dorina Bjeko kryetare e Prokurorisë Pogradec dhe Julian Cafka drejtues i Prokurorisë së Gjirokastrës. Gjithashtu, prokurorja Ollga Vis.si u caktua prokurore e thjeshtë në Prokurorinë e Korçë.

Këshilli miratoi edhe raportet për aftësitë profesionale të prokurorëve Flora Reka, Alfred Shehu, Binas Nina, Dritan Gina, Albert Kuliçi dhe Çlirim Sino.

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>