KLP
5 prokurorë aplikojnë për anëtarë të KLP-së

5 prokurorë aplikojnë për anëtarë të KLP-së

5 prokurorë kanë aplikuar për anëtarë të Këshillit të Lartë të Prokurorisë. Ata janë: Deniona Katro, prokurore, Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë, Tiranë;...

SPAK plotësohet me 15 prokurorë

SPAK plotësohet me 15 prokurorë

Prokuroria e Posaçme e Antikorrupsioni u plotësua me 15 prokurorë. Këshilli i Lartë i Prokurorisë, KLP emëroi të premten dy prokurorët Adnan Xholi dhe Dorina...

SPAK raporton për punën vjetore në KLP

SPAK raporton për punën vjetore në KLP

Prokuroria e Posaçme ka dërguar gjatë vitit 2020 ka dërguar 117 kërkesa gjykatës për sekuestrimin e 657 pasurive të luajtshme të paluajtshme dhe biznese. Gjatë...

KLP shkarkon prokurorin e Krujës, Bujar Memia

KLP shkarkon prokurorin e Krujës, Bujar Memia

Këshilli i Lartë i Prokurorisë shkarkoi të mërkurën prokurorin e Krujës, Bujar Memia. Në seancën e mbajtur sot, KLP pranoi kërkesën e Inspektorit të Lartë...

12320

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>