Komisionet parlamentare zhvillohen online, deputetët e PD-së marrin pjesë në sallë

Nga Exit News
Komisionet parlamentare zhvillohen online, deputetët e PD-së marrin pjesë në sallë

Deputetët e Partisë Demokratike do të marrin pjesë fizikisht në sallat e komisioneve në Kryesinë e Kuvendit, pavarësisht se ato do të zhvillohen online.

“Deputetët e PD kanë kërkuar pjesëmarrjen fizike në komisione dhe [‘’] do të jenë të pranishëm fizikisht në sallat e komisioneve në kryesinë e Kuvendit”, njoftoi PD për median, të martën.

Në seancën parlamentare të shkuar, deputetët e opozitës dhe shumicës u përplasën për vendimin e mbajtjes së Komisioneve parlamentare online.

PD e quajti këtë vendim një mënyrë për “t’i mbyllur gojën opozitës, për t’iu fshehur opinionit publik, [..] për t’i ikur përgjegjësisë mbi debatin, diskutimin mbi të gjitha aktet korruptive që qeveria sjell në Parlament”.

Kuvendi njoftoi të martën mbledhjen e Komisionit të Ligjeve, Komisionit të Shëndetësisë, Komisionit të Sigurisë, Komisionit të Jashtëm.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>