Komisioni Hetimor për shkarkimin e Metës mblidhet sot

Nga Exit News
Komisioni Hetimor për shkarkimin e Metës mblidhet sot

Të martën 11 maj, do të mblidhet serish komisioni hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Në mbledhjen e sotme do të caktohen ekspertët për vërtetimin e akuzës se Meta ka shkelur paanësinë politike gjatë zgjedhjeve të 25 prillit, të kërkuar nga Kushtetuta.

Kjo është mbledhja e dytë e Komisionit brenda një jave nga ngritja e tij. Komisioni drejtohet nga deputeti Alket Hyseni dhe ka afat 3 javë.

Kryeministri Edi Rama e bëri të qartë, me 10 maj se deputetët socialistë do të votojnë në bllok për shkarkimin e Metës.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>