Kosovë, 258 raste të reja dhe 16 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Nga Exit News
Kosovë, 258 raste të reja dhe 16 viktima gjatë 24 orëve të fundit

258 pacientë të rinj me koronavirus janë zbuluar në Kosovë, në 24 orët e fundit.

16 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit, ndërkohë totali i viktimave është 212.

Në total, në Kosovë ka ende 3.429  pacientë aktivë, ku pjesa më e madhe janë në Prishtinë

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 196 pacientë, duke e çuar numrin e përgjithshëm i të shëruarve në 4.463.

 

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme