Kosovë, 260 raste dhe 3 viktima nga Covid-19

Nga Exit News
Kosovë, 260 raste dhe 3 viktima nga Covid-19

260 raste të reja dhe tre viktima u shënuan në 24 orët e fundit në Kosovë.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) njoftoi se në total u kryen 3104 teste në 24 orë.

Në Kosovë deri më tani ka 1575 viktima në total, 66,640 raste të të infektuarve dhe 58,359 të shëruar.

Rasti i parë me koronavirus u shënua në 13 mars, 2020. Raste aktive aktualisht janë 6,706.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme