Kryemadhi prezanton programin për bujqësinë

Nga Exit News
Kryemadhi prezanton programin për bujqësinë

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi prezantoi të martën programin e saj për bujqësinë. Ajo premtoi mbështetje financiare për fermerët deri në 200  milionë lekë.

Kryemadhi deklaroi se do të ketë mbështetje direkte për çdo bagëti të fermerëve, në mënyrë që shqiptarët të ushqehehen me produkte shqiptare, jo të importuara.

“Do të vendosim TVSH 0 % në gjithë zinxhirin e prodhimit dhe do të mbrojmë prodhimin vendas, që shqiptarëet të hanë më mirë e më lirë.”, vijoi ajo.

Kryemadhi premtoi se në qeveri do të mbështesi industrinë ushqimore dhe do të hapë qidra vende pune.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme