Kryeministri kosovar Kurti voton në zgjedhjet e Shqipërisë

Nga Exit News
Kryeministri kosovar Kurti voton në zgjedhjet e Shqipërisë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka votuar të dielën, në Tiranë. Kjo është hera e parë që një kryeministër kosovar voton në vend. Ai i ftojë qytetarët të votojnë qetësisht.

Në këto zgjedhje, garojnë si të pavarurr 3 kandidatë të partis së Kurtit, Lëvizja Vetëvendosje, Bojkon Abazi, Kreshinik Merxhani dhe Iljaz Shehu.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme