Lituania shpenzon €41 milionë për mbrojtjen e kufirit me Bjellorusinë

Nga Exit News
Lituania shpenzon €41 milionë për mbrojtjen e kufirit me Bjellorusinë

Lituania do të ndërtojë një gardh me tela me gjemba, me vlerë €41 milionë në kufirin me Bjellorusinë, konfirmoi Ministrja e Brendshëm Agnė Bilotaitė.

Qëllimi ishte të ndërtohej një gardh fizik përgjatë gjithë kufirit me Bjellorusinë, tha ministrja. “Faza e parë është rrethimi me tela me gjemba dhe faza e dytë është ndërtimi i një gardhi fizik,” vuri në dukje ministri.

Kufiri mes Lituanisë dhe Bjellorusisë është 678.8 kilometra i gjatë.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>