LSI reagon për arrestimin e Tushes: SPAK të arrestojë Ramën dhe Veliajn

Nga Exit News
LSI reagon për arrestimin e Tushes: SPAK të arrestojë Ramën dhe Veliajn

Lëvizja Socialiste për Integrim, LSI ka akuzuar Prokurorinë e Posaçme Antikorrupsion që nuk po arreston Kryeministrin Edi Rama dhe Kryebashkiakun Erion Veliaj, por merret me kryebashkiakun e Lushnjes.

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili u shpreh në Facebook, të martën se “SPAK ka probleme me “shikimin”. SPAK ka sy shume “te mprehte” dhe shikon deri larg, deri ne Lushnjen e Tushes se Bashkise, por Edi Ramen dhe Erion Veliajn nuk i sheh dot se i ka shume afer”.

Ai e bëri këtë deklaratë duke ju referuar vendimit të Gjykatës Kushtetuese për shpalljen antikushtetues të vendimit për kalimin e tokës së Teatrit tek Bashkia Tiranë dhe Ligjin special për ndërtimin e godinës së re të Teatrit.

 

 

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>