Maturantët kërkojnë rivlerësimin e provimit të matematikës

Nga Exit News
Maturantët kërkojnë rivlerësimin e provimit të matematikës

Maturantët protestuan sot, 12 qershor, para Ministrisë së Arsimit për provimin e matematikës, të zhvilluar të premten.

Ata kërkuan rishikim të vlerësimit të provimit të matematikës. Maturantët u shprehën se testi ishte shumë i vështirë, dhe ndaj kërkuan uljen e numrit të pikëve për vlerësimin.

Provimi i matematikës sipas maturantëve ishte shumë më i vështirë, duke marrë parasysh se shkolla ka qënë online gjysmën e vitit për shkak të koronavirusit.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>