Meta bënë thirrje për rikthimin e vlerave patriotike në vend

Nga Exit News
Meta bënë thirrje për rikthimin e vlerave patriotike në vend

Presidenti Ilir Meta ka bërë thirrje për rikthim të vlerave të patriotizmit në vend dhe tek të rinjtë.

Me rastin e ceremonisë së 111-vjetorit të Kongresit të Dibrës, Presidenti, në një postim në Facebook, të shtunën bëri thirrje për rikthimin e “shpresën dhe t’ju krijojmë të gjitha mundësitë për t’u punësuar dhe për të ndërtuar të ardhmen e sigurtë dhe europiane në vendlindjen e tyre”.

“Sfida më e madhe që kemi sot dhe gjithçka duhet të bëjmë, për të dëshmuar patriotizmin e vërtetë dhe respektimin e të parëve tanë, është të mbajmë të rinjtë në këto troje duke i edukuar me vlerat më të mira kombëtare”, shkroi Presidenti.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme