Meta: Dekoroj të gjithë figurat që kanë lënë gjurmë në histori

Nga Exit News
Meta: Dekoroj të gjithë figurat që kanë lënë gjurmë në histori

Presidenti Ilir Meta deklaroi se ai ka dekoruar të gjithë figurat që kanë lënë një gjurmë në historinë e vendit.

Në një status në Facebook, Meta iu përgjigj akuzave të analistit Agron Gjekmarkaj se Meta dekoron vetëm figurat e majta.

Ai shprehet se është kujdesur të jetë gjithmonë mbi dallimet politike dhe ngjyrimet individuale të çdo atdhetari dhe të vlerësojë kontributin e tyre ndaj Kombit dhe popullit.

Meta shkruan se:

“Vlerësimet e Presidentit të Republikës, do të udhëhiqen vetëm nga qëllimi për të forcuar ndjenjat kombëtare, atdhedashurinë dhe edukimin patriotik të gjeneratave të reja.”

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme