Meta nga Dibra: Mirënjohje për trimërinë e heroizmin e dibranëve

Nga Exit News
Meta nga Dibra: Mirënjohje për trimërinë e heroizmin e dibranëve

Presidenti Ilir Meta shprehu, të shtunën, mirënjohjen për trimërinë e qytetarëve të Dibrës, treguar ndër vite.

një postim në Facebook, Meta shkruan se ‘Dibra ngeli përherë bastioni dhe barrikada e parë e betejave ndaj vërshimit të hordhive të ushtrive pushtuese në kufirin verilindor të shqiptarëve.’

Duke ndarë një prej këngëve më të njohura të Dibrës me ndjekësit e tij në Facebook, Meta shkruan se ‘trimërinë dhe heroizmin e dibranëve në luftërat për mbrojtjen e territorit dhe identitit tonë kombëtar, populli e ka përjetësuar në këngë.’

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme