Meta: Shembja e teatrit duhet të zgjojë shoqërinë shqiptare

Nga Exit News
Meta: Shembja e teatrit duhet të zgjojë shoqërinë shqiptare

Presidenti Ilir Meta mbështeti qendrimin e Europa Nostras në letrën drejtuar Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit se shembja e teatrit shënon fillimin e një zgjimi të vërtetë të shoqërisë civile në Shqipëri.

Në një postim në Facebook, Meta shkroi:

“Le të jetë kjo ngjarje e mjerueshme ajo që do të shënojë fillimin e një zgjimi të vërtetë të shoqërisë civile në Shqipëri të udhëhequr nga artistë dhe intelektualë.”

Të dielën 24 maj, Europa Nostra i dërgoi një letër ATM-së ku njeh vlerat dhe punën e saj për mbrojtjen e teatrit dhe uron që kjo ngjarje të zgjojë shoqërinë shqiptare.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>