Meta thirrje për të ndalur shpopullimin e vendit

Meta thirrje për të ndalur shpopullimin e vendit

Presidenti Ilir Meta bëri thirrje për reflektim dhe zgjidhje konkrete për ndalimin e shpopullimit të vendit.

Duke ndarë të dhënat mbi emigrimin e shqiptarëve këto 30 vjet, të publikuara nga Organizata e Kombeve të Bashkuara, Presidenti tha se:

“Koha për të ndalur projektin antikombëtar të zhbërjes së Shqipërisë është tani!

Plotësimi pa vonesë i 15 kushteve është harta e vetme e rrugës së Shqipërisë europiane!”

Ai i bëri thirrje qytetarëve të bashkohen “kundër shpopullimit dhe kthimit të shpresës. Shqipëri pa shqiptarë nuk mund të ketë!”.

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>