Mijëra izraelit në protestë kundër qeverisë

Nga Exit News
Mijëra izraelit në protestë kundër qeverisë

Dhjetra mijëra izraelit protestuan në Tel Aviv të shtunën kundër mënyrës se si qeveria po menaxhon krizën ekonomike të shkaktuar nga pandemia e koronavirusit, raporton The Guardian.

Të premten, drejtorë të spitaleve, turizmit, transportit, arteve dhe industrisë së kulturës nuk pranuan ftesën e kryeministrit Netanyahu, për të diskutuar mbi situatën.

Të enjten, Netanyahu dhe ministri i financave njoftuanse të vetëpunësuarit do të marrin 2, 150 dollarë ndihmë ekonomike.

Organizatorët e protestës i bënë thirrje të gjithëve të respektojnë rregullat kundër koronavirusit, në mënyrë që të mos i japin arsye policëve të shpërndajnë protestën.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme