Naftëtaret nuk tërhiqen: Kryeministri na ka prerë në besë

Nga Exit News
Naftëtaret nuk tërhiqen: Kryeministri na ka prerë në besë

Naftëtaret e Ballshit nuk tërhiqen nga kushti i tyre. Ato kërkojnë kryerjen e bisedimeve njêkohësisht me vazhdimin e grevës.

Në një deklaratë për BalkanWeb, pas refuzimit të këtij propozimi nga Kryeministri Rama, naftëtaret u shprehën se:

Njëkohësisht me grevën të ketë negociata. Data, ora dhe vendi te cakotohen. Në momentin që plotësohen kërkesat e naftëtarëve, ne dalim nga greva”.

Ato kërkuajnë të takojnë ministres Balluku.

“S’duam politikë. Duam një zgjidhje, që të çojmë dinjitetin në vend. Jo, nuk dal nga dera! Nuk dalim nga greva. Na ke prerë në besë!”, tha një prej naftëtareve.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>