Ndahet nga jeta ish-atleti Vildan Tufi

Nga Exit News
Ndahet nga jeta ish-atleti Vildan Tufi

Ish-atleti dhe trajneri Vildan Tufi është ndarë nga jeta, të dielën, në moshën 75-vjeçare.

Sipas medias, ai vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë.

Tufi njihet si një ndër figurat më të shquara të atletikës të ekipit të Vllaznisë dhe kombëtare shqiptare.

Si trajner, ai është fitues i 80 medaljeve në aktivitetet kombëtare.

Pak muaj më parë, Tufi u dekorua nga presidenti Meta me titullin “Mjeshtër i Madh”.

1 koment

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme